Skip to content

Category: Rock

9 Replies to “ Paradis & das (I-N-I-Rapoluzion-Skit) - Sci Guevara* presentz i-N-i - Raedy 4 Rapoluzion (CD) ”

  1. 20 vite pas kësaj ngjarje, në po të njëjtën datë, një tjetër protestë e përgjakshme për pavarësi zuri vend në një tjetër shtet, atë të Spanjës ku policia e shtetit e ndaloi një votim për pavarësi të Katalonisë nga Spanja. Efektet e protestës së mbajtur në Prishtinë do të ndiheshin tek më pas, kur në [ ].
  2. Në një kohë kur Tirana po mbulohet nga ndërtimet shumëkatëshe, edhe pse tregu i shit-blerjeve të apartamenteve ka pësuar rënie në kryeqytet, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, përmes publikimit të disa dokumenteve zyrtare, ngre akuza të forta ndaj kreut të bashkisë së Tiranës.
  3. Parashuta nga Leonardo da Vinçi: “Në qoftë se njeriu kapet pas litarëve, që lidhen në skajet e një piramide, ai mund të hidhet pa pasur frikë”.
  4. Hapet gara për Kryeprokurorin e ri, KLP: Emri përpara korrikut 4 Apr; Ed Sheeran paguan “nga xhepi” të gjithë stafin e klubit të tij 0 Apr; Dr. Adem Harxhi* Ndarjet mes çifteve që kanë shumë vite bashkë si dhe divorcet mes çifteve të martuara janë nga përvojat emocionalisht më traumatike.
  5. “Ky raport nxjerr në pah sfidat kryesore që e preokupojnë dhe me të cilat ballafaqohet vendi ynë, me ndikim të drejtpërdrejt në zvogëlimin e rrezikut të kësaj dukurie që është e përhapur në Kosovë.
  6. Restorāns Paradise. Rīga, Pērnavas iela "Rīgas Melnā Balzama" kokteilis jau otro gadu pēc kārtas plūcis uzvaras laurus prestižajā Starptautiskās Bārmeņu asociācijas organizētajā "Pasaules kokteiļu čempionātā ", kur tas ieguvis zelta medaļu kategorijā "Bārmeņu izvēle".
  7. Kryqi i krishterë përdoret për politikë, kundërshton Kisha Katolike. Një dekret i Landit të Bavarisë për të shpërndarë kryqet e krishtera në ndërtesat publike ka ndeshur në polemika. Ky vendim është marrë përpara zgjedhjeve në landin jugor të Gjermanisë, ku pushteti i Kishës Katolike është i rëndësishëm.
  8. Mar 14,  · Russian Paradise Lyrics: Eyes, eyes / Just look in my eyes / Just look in my eyes and you will see Russian paradise / Just look in my eyes and you will see Russian paradise / .
  9. English translation of lyrics for Paradis perdus by Christine and the Queens. Là, dans ma veste de soie rose Je déambule morose Le crépuscule est grandiose Heartless H.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright All Rights Reserved